Loading....

Ako zvoliť správny predpätý stropný systém pre váš projekt

Každý stavebný projekt je výzva.

Nezáleží na tom či staviate prvý krát alebo ste skúsený stavebník ktorý dostal do rúk ďalší projekt. Cieľ máme rovnaký. Ideme stavať svoj vysnívaný dom a to je vždy veľká výzva. Hneď ako sa  rozhodneme či budeme stavať z tehál alebo ytongu natrafímé skôr či neskôr na ešte väčší otáznik. Aký bude ten správny stropný systém pre môj projekt ? Možností je mnoho, od tradičných monolitických stropov, cez montované stropné systémy z nosníkov a vložiek až po drevené konštrukcie. Avšak v poslednom čase sa čoraz viac stavebníkov rozhoduje práve pre predpätý stropný systém z dutinových panelov.

Prečo je to tak a aké sú jeho výhody?

Tento príspevok je zasvätený práve tejto otázke.

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je moderný a technologicky pokročilý stropný systém, ktorý prináša mnohé výhody. Vlastnosti našich stropných panelov každoročne vylepšujeme a takto doslova šperkujeme výsledný produkt do dokonalosti. Hlavnou výhodou predpätých stropných panelov je práve spôsob, akým sa predpínajú laná pri výrobe stropných panelov. Vďaka patentovanej technológii sú panely dostatočne pevné, opticky dokonalé a čo je dôležité, že po ukončení výroby sa neprehýbajú. VĎaka tomu nieje nutná dodatočná nadbetonávka po osadení stropných panelov na stavbe. UŠtríme tak nielen veľké množstvo betónu a mokrých procesov ale aj betonársku ocel, ktorú by sme použili pri aplikácii nadbetonávky. Týmto spôsobom sa dosiahne väčšia nosnosť, životnosť a stabilita systému. Vďaka tomuto riešeniu je možné realizovať veľké rozpony bez potreby použitia podperných stĺpov, čo umožňuje tvoriť otvorené a voľné priestory.

Rozhodli ste sa správne ?

Pre mňa ako stavebníka je výber správneho stropného systému obrovským plusom z viacerých dôvodov. Predpätý stropný systém z dutinových panelov urýchli a zjednoduší celý proces výstavby. Panely sa jednoducho položia na miesto, zalejú sa špáry medzi panelmi a stropný systém je hotový. Ušetrili sme 28 dní a niekoľko kubíkov betónu pri montáži keďže naše dutinové panely nie je potrebné zaťažiť nadbetonávkou.

Stropný systém z predpätých dutinových panelov je veľmi ľahký. V porovnaní s konštrukciami kde vylievate celé betónové plochy alebo kde je potrebné systém ešte zaliať ako je to v prípade keramických stropov, dutinové panely váhovo vyhrávajú práve vďaka dutinám. Celková váha stropného panela hrúbky 200mm je len 241 kg / m2. Preto náš stropný systém výrazným spôsobom odľahčuje nároky na statiku objektu a aj vďaka týmto výhodám vieme zakryť aj veľké rozpony bez akejkoľvek vnútornej stojky alebo trvalého oporného bodu. Rád by som spomenul vysokú požiarnu odolnosť až 70 minút.

V dobe zdražovanie šetríme !

Vďaka vyššie spomenutým parametrom dokážeme na stavbe ušetriť nemalé prostriedky v procese výstavby hlavne vďaka úspore množstva malých ale aj väčších spojených nákladov ktoré by ste za použitia iných systémov minuli po zabudovaní stropného systému. Nie len montáž a demontáž či prenájom stojok, debnenia ale aj napríklad náklady na dopravu či prečerpanie betónu ktorý by ste potrebovali na nadbetonávky či vyliatie celej monolitickej platne. Stropné panely sú veľmi ekonomické riešenie už pri ich kúpe. Cenovo sú porovnateľné s ktorýmkoľvek iným riešením, do ktorého by ste ešte následne museli investovať nemalé prostriedky pri zabudovaní. Výroba panelov je presná a rýchla takže na materiál nikdy nečakáte viac ako 14 dní. čo Vám vieme garantovať už pri objednávke.

Najlepšie riešenie pre Vašu stavbu

Ak hľadáte kvalitný, efektívny a ekonomický zmysluplný stropný systém pre váš projekt, predpätý stropný systém z dutinových panelov je vaša najlepšia voľba. A ako bonus, ušetríte čas a aj nejakú tú korunku. Budeme radi, ak nám pošlete Váš projekt. Cenovú ponuku aj vizualizáciu Vám vystavíme bezplatne už do 24 hodín. Náš tím je tu pre Vás !

Porovnanie stropných systémov: Prečo je predpätý strop ideálnou voľbou pre vašu stavbu

Pár slov na úvod 

Dnešný dynamicky sa rozvíjajúci svet stavebníctva potrebuje spoľahlivé konštrukčné riešenia. Náš stropný systém z dutinových panelov ako aj iné stropné konštrukcie, sú jedným z kľúčových aspektov každej stavby. Stropné systémy nesú značnú časť váhy budovy a majú vplyv na celkovú stabilitu konštrukcie stavby. V tejto sekcii nášho blogu porovnáme niekoľko bežne používaných stropných systémov s predpätým stropom z našich dutinových panelov. Ukážeme Vám prečo by ste mali zvážiť tento typ stropnej konštrukcie pre vašu budúcu stavbu.

stropny systemTradičné stropné konštrukcie

Bez ohľadu na to, či ide o monolitické betónové konštrukcie či montované keramické stropné systémy, tradičné betónové stropy majú niekoľko nevýhod. Najskôr by som spomenul váhu. Ich veľká váha po zabudovaní a zaliati nadbetonávkou spôsobí vyšší tlak na nosné murivo a základy stavby. Na zabudovanie takýchto stropných systémov spotrebujete veľké množstvo betónu. Mokré procesy pri betónovaní  nadbetonávky Vám spôsobia zvýšené náklady na pracovnú silu, vznikajú Vám ďalšie náklady na prepravu betónu na stavbu ako aj jeho prečerpanie betónovou pumpou no a v neposlednom rade zabrzdíte celý proces výstavby minimálne na 28 dní kým betón vyzreje.

Predpätý stropný systém 

Na druhej strane, predpätý stropný systém z našich dutinových panelov ponúka rad výhod. Zabudovanie stropných panelov (cca 150m2) trvá približne 2 hodiny. Nosnosť je vzhľadom k hrúbke systému oveľa vyššia aj vďaka dutinám stropných panelov. Stropné panely majú vďaka dutinám oveľa nižšiu vlastnú tiaž a tým pádom aj menšie nároky na statiku objektu. Čas ktorý potrebujeme na zabudovanie stropného systému Vás veľmi milo prekvapí. Myslím si že susedia Vám budú úprimne závidieť. Celý proces osadenia panelov je finančne menej nenáročný. Celý stropný systém máte ihneď k dispozícii. Unesie váhu stavebného materiálu na ďalšie poschodia či finalizáciu stavby a to ihneď v deň, kedy sme na stavbe zabudovali posledný panel. Okrem toho nevyžaduje žiadne montážne podopretie a aj tak sa môže okamžite zaťažiť.

Drevené stropy 

Hoci je drevený stropný systém známy svojou ľahkosťou, jeho nosnosť je dosť obmedzujúca. Najmä v prípade veľkých rozponov alebo vyšších požiadaviek na zvukovú izoláciu. Okrem toho drevo ako materiál vyžaduje pravidelnú údržbu a je náchylné k poškodeniu vplyvom vlhkosti alebo škodcov.

Predpätý stropný systém

Predpätý strop sa tu opäť javí ako ideálna voľba s nielen nízkou plošnou hmotnosťou konštrukcie, ale aj vysokou nosnosťou, čo prináša menšie zaťaženie na steny a nižšie zaťaženie základov stavby. Vďaka minimálnym mokrým procesom a absencii nadbetonávky je tento typ stropu doslova ideálna voľba pre Vašu stavbu a hlavne bude príťažlivým riešením aj pre Vašu peňaženku.

Ďalšie výhody

Predpätý stropný systém z našich dutinových panelov Vám prináša viacero výhod, ako napríklad možnosť kladenia priamo na nosné murivo so stužujúcim vencom v úrovni stropu. Vedenie rozvodov je jednoduché, keďže sa dajú umiestniť priamo do dutín panelov. Navyše príprava priestupov či otvorov je bezproblémová už priamo u nás vo výrobe. Ihneď ako Vám stropný systém privezieme na stavbu, je pripravený k pokládke.

Požiarna odolnosť a odolnosť voči prierazom

Na záver si povieme pár slov o bezpečnosti. Predpätý stropný systém z našich dutinových panelov má vysokú požiarnu odolnosť v porovnaní s inými podobnými vodorovnými konštrukciami. Výhodou tohto systému je aj vysoká odolnosť voči prierazom, čo zabezpečuje maximálnu bezpečnosť pre Váš budúci domov.

Myslím si, že vzhľadom na skvelé vlastnosti nášho stropného systému sú predpäté panely najlepšie riešenie pre Vašu stavbu. Tento systém prináša nielen úspory času a finančných prostriedkov, ale aj väčšiu bezpečnosť a flexibilitu pri realizácii Vášho projektu a určite výrazným spôsobom prispeje k Vášmu pokojnému a bezpečnému bývaniu..

 

Ako vám náš stropný systém ušetrí čas a peniaze pri stavbe Vášho domu

Stavba domu je záležitosť, ktorá si vyžaduje nielen veľa času, ale aj finančných prostriedkov. Každý, kto sa púšťa do nového projektu, hľadá spôsoby, ako ušetriť na nákladoch a zrýchliť jednotlivé procesy na stavbe. Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je použitie predpätého stropného systému z dutinových panelov typu FF. Tento inovatívny stropný systém, ktorý každoročne zdokonalujeme, prináša mnoho výhod, ktoré vám pomôžu ušetriť čas aj peniaze pri stavbe vášho domu.

Čítajte viac

Ako spoľahlivý partner, garantujeme termín dodania

Na čom sa dohodneme, to garantujeme

Predstavte si, že ste dirigentom veľkého orchestru a máte na starosti všetky detaily koncertu. Musíte zohľadniť časový harmonogram, zosúladiť všetkých hudobníkov a zabezpečiť, aby každý nástroj znel presne tak, ako má. Výroba predpätého stropného systému z dutinových panelov je podobná tejto situácii – je to veľmi precízny proces, ktorý vyžaduje dôkladné plánovanie a koordináciu.

Čítajte viac

SPOKOJNÝ ZÁKAZNÍK JE NAŠA ODMENA

Sme tu pre Vás

Predstavte si, že ste sa rozhodli postaviť svoj vysnívaný dom. Plány sú hotové, stavebné povolenie je vybavené a konečne nastal ten veľký deň, keď sa začne riešiť samotná stavba. Avšak, po niekoľkých týždňoch práce na základoch, múroch a všetkého možného okolo dopráv či dodávateľou rôznych materiálov narazíte na problém. Firma, ktorá mala dodať stropný systém, čo je priorita pre pokračovanie, prestala komunikovať alebo naťahuje čas. Stavba vášho domu sa zdržiava a vy začínate byť nervózni. Čo teraz?

Čítajte viac

Naši zákazníci a ich priority

Pri stavbe rodinného domu je veľmi dôležité zvoliť nie len správne materiály, ale aj spoľahlivých dodávateľov, ktorí Vám poskytnú kvalitné služby podľa Vašich individuálnych potrieb a predstáv. V našej firme sa snažíme poskytnúť  vždy to najlepšie z najlepšieho, aby bol náš zákazník spokojný. Aj to je dôvod prečo pracujeme s technológiou predpätých dutinových stropných panelov. Spokojný zákazník je tá najlepšia reklama.

Čítajte viac

Výhody predpätých dutinových panelov typu FF/EHC

Už viackrát sme sa v našich predošlých článkoch okrajovo rozpísali o téme výhod predpätých stropných systémov. Dnes si povieme všetky výhody a porovnáme si ich prednosti voči iným vodorovným konštrukciám.

Stropné dutinové panely FF/EHC sú moderné prefabrikované predpäté stropné prvky. Sú vhodné k bytovej i priemyselnej výstavbe, pre obchodné, polyfunkčné, administratívne priestory a iné stavby. Sú vhodné na preklenutie priestorov s veľkými svetlými rozponmi až do 22m.

Čítajte viac

Predpätý betón a jeho využitie

S pojmom predpätý betón či prefabrikát sa v našom obore stretávame často. Náš stropný systém pozostávajúci zo stropných panelov typu FF, je tiež predpätý. To, akým spôsobom je predpätý, z našich stropných panelov robí unikátny produkt. Klienti však nie vždy úplne presne chápu, čo to vlastne znamená. Preto si dnes povieme o tom čo to vlastne predpätý betón je.

Čítajte viac

Personál na stavbe

Personál na každej stavbe je neodmysliteľná súčasť. Mnoho krát od Vás dostáváme otázky či je pokládka stropu náročná a zaujímate sa o to, ako to vlastne zvládnete. Hlavne teda pre nováčikov je tento ľahký stres pochopiteľný. No každý, kto s týmto systémom už má nejaké skúsenosti vie, že sa naozaj jedná o najjednoduchší systém na uloženie, aký ste si len mohli vybrať.

Čítajte viac

Zapožičanie klieštin a vahadla na stavbu

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je možné uložiť na stavbe rôznymi spôsobmi. Použitím klieštin a vahadla je to však najbezpečnejšie  a najrýchlejšie.

Stropné panely celkovej dĺžky do 6 metrov ukladáme za pomoci dvoch klieštin, kde reťaz na ktorú klieštiny upíname musí mať dĺžku minimálne 6 metrov. Stropné panely dlhšie ako 6 metrov už ukladáme za pomoci vahadla. Keby sme panely ukladali napríklad za pomoci reťazí či gurtní, medzi panelmi by po ich uložení zostala medzera, po odopnutí reťaze či gurtne. Pracne by sme museli panely prisúvať k sebe pákou použitím náradia. Vahadlo a kliešte nám preto výrazne urýchlia a zjednodušia prácu.

Čítajte viac

Back To Top