Loading....

Ako vám náš stropný systém ušetrí čas a peniaze pri stavbe Vášho domu

Stavba domu je záležitosť, ktorá si vyžaduje nielen veľa času, ale aj finančných prostriedkov. Každý, kto sa púšťa do nového projektu, hľadá spôsoby, ako ušetriť na nákladoch a zrýchliť jednotlivé procesy na stavbe. Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je použitie predpätého stropného systému z dutinových panelov typu FF. Tento inovatívny stropný systém, ktorý každoročne zdokonalujeme, prináša mnoho výhod, ktoré vám pomôžu ušetriť čas aj peniaze pri stavbe vášho domu.

Čítajte viac

Ako spoľahlivý partner, garantujeme termín dodania

Na čom sa dohodneme, to garantujeme

Predstavte si, že ste dirigentom veľkého orchestru a máte na starosti všetky detaily koncertu. Musíte zohľadniť časový harmonogram, zosúladiť všetkých hudobníkov a zabezpečiť, aby každý nástroj znel presne tak, ako má. Výroba predpätého stropného systému z dutinových panelov je podobná tejto situácii – je to veľmi precízny proces, ktorý vyžaduje dôkladné plánovanie a koordináciu.

Čítajte viac

SPOKOJNÝ ZÁKAZNÍK JE NAŠA ODMENA

Sme tu pre Vás

Predstavte si, že ste sa rozhodli postaviť svoj vysnívaný dom. Plány sú hotové, stavebné povolenie je vybavené a konečne nastal ten veľký deň, keď sa začne riešiť samotná stavba. Avšak, po niekoľkých týždňoch práce na základoch, múroch a všetkého možného okolo dopráv či dodávateľou rôznych materiálov narazíte na problém. Firma, ktorá mala dodať stropný systém, čo je priorita pre pokračovanie, prestala komunikovať alebo naťahuje čas. Stavba vášho domu sa zdržiava a vy začínate byť nervózni. Čo teraz?

Čítajte viac

Naši zákazníci a ich priority

Pri stavbe rodinného domu je veľmi dôležité zvoliť nie len správne materiály, ale aj spoľahlivých dodávateľov, ktorí Vám poskytnú kvalitné služby podľa Vašich individuálnych potrieb a predstáv. V našej firme sa snažíme poskytnúť  vždy to najlepšie z najlepšieho, aby bol náš zákazník spokojný. Aj to je dôvod prečo pracujeme s technológiou predpätých dutinových stropných panelov. Spokojný zákazník je tá najlepšia reklama.

Čítajte viac

Výhody predpätých dutinových panelov typu FF/EHC

Už viackrát sme sa v našich predošlých článkoch okrajovo rozpísali o téme výhod predpätých stropných systémov. Dnes si povieme všetky výhody a porovnáme si ich prednosti voči iným vodorovným konštrukciám.

Stropné dutinové panely FF/EHC sú moderné prefabrikované predpäté stropné prvky. Sú vhodné k bytovej i priemyselnej výstavbe, pre obchodné, polyfunkčné, administratívne priestory a iné stavby. Sú vhodné na preklenutie priestorov s veľkými svetlými rozponmi až do 22m.

Čítajte viac

Predpätý betón a jeho využitie

S pojmom predpätý betón či prefabrikát sa v našom obore stretávame často. Náš stropný systém pozostávajúci zo stropných panelov typu FF, je tiež predpätý. To, akým spôsobom je predpätý, z našich stropných panelov robí unikátny produkt. Klienti však nie vždy úplne presne chápu, čo to vlastne znamená. Preto si dnes povieme o tom čo to vlastne predpätý betón je.

Čítajte viac

Personál na stavbe

Personál na každej stavbe je neodmysliteľná súčasť. Mnoho krát od Vás dostáváme otázky či je pokládka stropu náročná a zaujímate sa o to, ako to vlastne zvládnete. Hlavne teda pre nováčikov je tento ľahký stres pochopiteľný. No každý, kto s týmto systémom už má nejaké skúsenosti vie, že sa naozaj jedná o najjednoduchší systém na uloženie, aký ste si len mohli vybrať.

Čítajte viac

Zapožičanie klieštin a vahadla na stavbu

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je možné uložiť na stavbe rôznymi spôsobmi. Použitím klieštin a vahadla je to však najbezpečnejšie  a najrýchlejšie.

Stropné panely celkovej dĺžky do 6 metrov ukladáme za pomoci dvoch klieštin, kde reťaz na ktorú klieštiny upíname musí mať dĺžku minimálne 6 metrov. Stropné panely dlhšie ako 6 metrov už ukladáme za pomoci vahadla. Keby sme panely ukladali napríklad za pomoci reťazí či gurtní, medzi panelmi by po ich uložení zostala medzera, po odopnutí reťaze či gurtne. Pracne by sme museli panely prisúvať k sebe pákou použitím náradia. Vahadlo a kliešte nám preto výrazne urýchlia a zjednodušia prácu.

Čítajte viac

Výhody predpätého stropného systému

Dnes si povieme o tom aké výhody Vám ponúka predpätý stropný systém pozostávajúci zo stropných dutinových panelov. Čo všetko týmto systémom získate, koľko a akých materiálov ušetríte a ako veľmi Vám budú susedia závidieť.

Stavebný trh Vám v súčasnosti ponúka mnoho zaujímavých riešení ako stavbu zastrešiť. Ľudia si vyberajú rôzne riešenia podľa toho, čo im konkrétne z nejakého dôvodu vyhovuje. Veď, nie nadarmo sa hovorí „sto ľudí, sto chutí“. Ak patríte k skupine moderných ľudí, ktorí si radi vychutnajú výhody vyspelej techniky a ešte k tomu za prijateľnú cenu, tak ste na tom správnom mieste.

Čítajte viac

Výroba stropných panelov

Výroba – Stropný systém FF

Výroba stropného systému FF je u nás vykonávaná na jednej z najmodernejších výrobných liniek na stavebnom trhu. Kedysi sa panely vyrábali vo formách. Táto technológia však limitovala možnosti predpínania betonárskej ocele, keďže pri moc veľkej sile predpínania lán by formu skrútilo a zničilo. Okrem toho boli prefabrikáty vyrábané vo formách nerovné a hlavne boli panely prehnuté do tvaru písmena „U“. Tieto panely z minulosti minimálne z počutia poznáte pod pojmom Spiroll.

Čítajte viac

Back To Top