Loading....

Zapožičanie klieštin a vahadla na stavbu

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je možné uložiť na stavbe rôznymi spôsobmi. Použitím klieštin a vahadla je to však najbezpečnejšie  a najrýchlejšie.

Stropné panely celkovej dĺžky do 6 metrov ukladáme za pomoci dvoch klieštin, kde reťaz na ktorú klieštiny upíname musí mať dĺžku minimálne 6 metrov. Stropné panely dlhšie ako 6 metrov už ukladáme za pomoci vahadla. Keby sme panely ukladali napríklad za pomoci reťazí či gurtní, medzi panelmi by po ich uložení zostala medzera, po odopnutí reťaze či gurtne. Pracne by sme museli panely prisúvať k sebe pákou použitím náradia. Vahadlo a kliešte nám preto výrazne urýchlia a zjednodušia prácu.

Bezplatné požičanie váhadla klieštin

U nás každý klient dostáva možnosť si vahadlo a kliešte požičať bezplatne. Stačí nás na to upozorniť v momente, kedy riešime dodanie stropného systému na miesto stavby. Naši kolegovia sa na to klientov často pýtajú a následne si objednávku vahadla a klieštin aj písomne s klientom potvrdzujú. Celý prípravok klientom zapožičiavame bezplatne, po dobu potrebnú k pokládke panelov na stavbe. V prípade individuálnej potreby konkrétnej stavby, ak si to klient vopred dohodne, vieme kliešte a vahadlo požičať aj na dlhšiu dobu.

Vrátenie klieštin

Po ukončení pokládky nám kliešte vracajú klienti na ich vlastné náklady. Čiže sa samotný prenájom, amortizáciu, dodanie na stavbu klienti neplatia. Ale vrátenie prípravkov na náš sklad zo stavby, je už na zákazníkovi. Samozrejme, v prípade, ak klienti nemajú inú možnosť, vieme im s objednávkov dopravy pomôcť bezodplatne. Dopravu preto rieši dopravca priamo so zákazníkom, my Vám len pomôžeme s objednávkou, termínmi a nakládkou. Máme obmedzené množstvo týchto prípravkov a v prípade, kedy sú zapožičané viaceré sady rôzne na stavbách po celom Slovensku, výrazne nám to môže komplikovať logistiku expedície stropných panelov pre ďalších zákazníkov.

V prípade, ak nieste náš klient priamo, ale potrebujete si klieštiny či vahadlo požičať a disponujeme voľnými prípravkami, vieme Vám ich zapožičať na dobu ktorú si dohodneme vopred. Takéto výpožičky sú spoplatnené v zmysle platného cenníka. Môže sa stať, že nám kliešte nechce vrátiť, môže si ich nechať. No v takomto prípade sa celý prípravok fakturuje na adresu klienta, ktorý si klieštiny požičal v zmysle platných všeobecných obchodných podmienok. Ale pravdupovediac nepamätám si príklad na takúto udalosť za dlhé obdobie.

Dobrá rada do budúcna pre Vás všetkých, ak si kupujete stropné panely alebo iný typ prefabrikátov, ku ktorým existujú špeciálne prípravky na uchopenie, ani nerozmýšľajte nad alternatívou. Aj za cenu jednej dopravy Vám bude prípravok veľmi nápomocný. Zjednodušíte si prácu a ušetríte kopu energie a prostriedkov za prenájom žeriavu keďže pokládka bude hotová rýchlejšie.

Back To Top