Loading....

Personál na stavbe

Personál na každej stavbe je neodmysliteľná súčasť. Mnoho krát od Vás dostáváme otázky či je pokládka stropu náročná a zaujímate sa o to, ako to vlastne zvládnete. Hlavne teda pre nováčikov je tento ľahký stres pochopiteľný. No každý, kto s týmto systémom už má nejaké skúsenosti vie, že sa naozaj jedná o najjednoduchší systém na uloženie, aký ste si len mohli vybrať.

Koľko personálu bude treba?

Na otázku, koľko ľudí budete potrebovať na stavbe sa jednoznačne dosť ťažko odpovedá. Keďže doba, kedy boli na “trhu” len 2 druhy projektov pre stavbu rodinných domov, je už dávno preč. Naozaj máme na každej jednej stavbe úplne inú situáciu. No na fakte, že to bude prebiehať hladko sa nič nemení. Stavebník si pred príchodom nákladných áut na stavbu zabezpečí žeriav. Pozícia žeriavnika bude v tomto kroku zohrávať hlavnú úlohu. Ak by mal žeriavnik mať zlý výhľad pomôžu Vám akékoľvek vysielačky, ktorými si budeme žeriavnika navigovať z nedohľadných miest na stavbe.

Potrebujeme teda minimálne jedného asistenta, ktorý nám kliešte na nákladnom aute upína na panely. Ideálne je však ak sú aspoň dvaja. Práca je celkom fyzicky náročná a pre jedného človeka aj mierne zdĺhavá a únavná. Klieština váži 120 kilogramova a posúva sa na pozičných kolieskach. Treba na to myslieť, hlavne ak Vám záleží na skôr narodených zamestnancoch. Ideálne teda je ak na aute upínajú klieštiny dvaja. No a rovnakú situáciu máme aj priamo na stavbe, kde budú dvaja asistenti po správnom umiestnení panelov klieštiny vypínať.

Úloha personálu

Úloha robotníkov na aute je mierne jednoduchšia, keďže ich jediná starosť je kliešte na správnom mieste zapnúť a taktiež zapnúť poistnú reťaz. No a po pridvihnutí skontrolovať, či sa klieštiny zapli správne. Úloha kolegov na stavbe je o čosi zodpovednejšia, navigujú totiž žeriavnika tak, aby bol uložený panel na správne miesto s presahom 10 centimetrov na každej strane. Taktiež dbajú na to aby po priložení jednotlivých panelov k sebe medzi panelmi nevznikli zbytočné medzery, teda aby k sebe pekne priliehali. Koordinácia medzi majstrom na stavbe a žeriavnikom sa zohrá po uložení prvých dvoch stropných panelov a následne už práca ide od ruky a tempo naberá na obrátkach. Pripomínam, že je len výhodou ak na stavbe máte stavbyvedúceho alebo zodpovednú osobu, ktorá je hrdým absolventom viazačských skúšok. V každom prípade by túto požiadavku mal spĺňať minimálne žeriavnik.

Priemerne veľký rodinný dom do 200 m2 vieme takto uložiť do dvoch hodín. V prípade ak ste si neistý tým či to zvládnete tak, ako to tu opisujeme, naša spoločnosť Vám pošle odborný dozor pri pokládke. Náš kolega Vám pomôže zorganizovať jednotlivé kroky na stavbe tak, aby všetko išlo ako po masle a navyše dohliadne na to, aby bol stropný systém zabudovaný správne.

Preto je je pri výbere dodávateľa vodorovných konštrukcií dobré zohľadniť aj služby ktoré ku svojim produktom jednotlivý výrobcovia ponúkajú. Mnohokrát to môže byť výrazným spôsobom nápomocné pri riešení akýchkoľvek nejasností. V každom prípade máme za to, že náš stropný systém je najlepším riešením pre Vašu stavbu. Tím našich kolegov je tu vždy ochotne pripravený pomôcť Vám s čímkoľvek bude treba.

Back To Top