Loading....

Ako zvoliť správny predpätý stropný systém pre váš projekt

Každý stavebný projekt je výzva.

Nezáleží na tom či staviate prvý krát alebo ste skúsený stavebník ktorý dostal do rúk ďalší projekt. Cieľ máme rovnaký. Ideme stavať svoj vysnívaný dom a to je vždy veľká výzva. Hneď ako sa  rozhodneme či budeme stavať z tehál alebo ytongu natrafímé skôr či neskôr na ešte väčší otáznik. Aký bude ten správny stropný systém pre môj projekt ? Možností je mnoho, od tradičných monolitických stropov, cez montované stropné systémy z nosníkov a vložiek až po drevené konštrukcie. Avšak v poslednom čase sa čoraz viac stavebníkov rozhoduje práve pre predpätý stropný systém z dutinových panelov.

Prečo je to tak a aké sú jeho výhody?

Tento príspevok je zasvätený práve tejto otázke.

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je moderný a technologicky pokročilý stropný systém, ktorý prináša mnohé výhody. Vlastnosti našich stropných panelov každoročne vylepšujeme a takto doslova šperkujeme výsledný produkt do dokonalosti. Hlavnou výhodou predpätých stropných panelov je práve spôsob, akým sa predpínajú laná pri výrobe stropných panelov. Vďaka patentovanej technológii sú panely dostatočne pevné, opticky dokonalé a čo je dôležité, že po ukončení výroby sa neprehýbajú. VĎaka tomu nieje nutná dodatočná nadbetonávka po osadení stropných panelov na stavbe. UŠtríme tak nielen veľké množstvo betónu a mokrých procesov ale aj betonársku ocel, ktorú by sme použili pri aplikácii nadbetonávky. Týmto spôsobom sa dosiahne väčšia nosnosť, životnosť a stabilita systému. Vďaka tomuto riešeniu je možné realizovať veľké rozpony bez potreby použitia podperných stĺpov, čo umožňuje tvoriť otvorené a voľné priestory.

Rozhodli ste sa správne ?

Pre mňa ako stavebníka je výber správneho stropného systému obrovským plusom z viacerých dôvodov. Predpätý stropný systém z dutinových panelov urýchli a zjednoduší celý proces výstavby. Panely sa jednoducho položia na miesto, zalejú sa špáry medzi panelmi a stropný systém je hotový. Ušetrili sme 28 dní a niekoľko kubíkov betónu pri montáži keďže naše dutinové panely nie je potrebné zaťažiť nadbetonávkou.

Stropný systém z predpätých dutinových panelov je veľmi ľahký. V porovnaní s konštrukciami kde vylievate celé betónové plochy alebo kde je potrebné systém ešte zaliať ako je to v prípade keramických stropov, dutinové panely váhovo vyhrávajú práve vďaka dutinám. Celková váha stropného panela hrúbky 200mm je len 241 kg / m2. Preto náš stropný systém výrazným spôsobom odľahčuje nároky na statiku objektu a aj vďaka týmto výhodám vieme zakryť aj veľké rozpony bez akejkoľvek vnútornej stojky alebo trvalého oporného bodu. Rád by som spomenul vysokú požiarnu odolnosť až 70 minút.

V dobe zdražovanie šetríme !

Vďaka vyššie spomenutým parametrom dokážeme na stavbe ušetriť nemalé prostriedky v procese výstavby hlavne vďaka úspore množstva malých ale aj väčších spojených nákladov ktoré by ste za použitia iných systémov minuli po zabudovaní stropného systému. Nie len montáž a demontáž či prenájom stojok, debnenia ale aj napríklad náklady na dopravu či prečerpanie betónu ktorý by ste potrebovali na nadbetonávky či vyliatie celej monolitickej platne. Stropné panely sú veľmi ekonomické riešenie už pri ich kúpe. Cenovo sú porovnateľné s ktorýmkoľvek iným riešením, do ktorého by ste ešte následne museli investovať nemalé prostriedky pri zabudovaní. Výroba panelov je presná a rýchla takže na materiál nikdy nečakáte viac ako 14 dní. čo Vám vieme garantovať už pri objednávke.

Najlepšie riešenie pre Vašu stavbu

Ak hľadáte kvalitný, efektívny a ekonomický zmysluplný stropný systém pre váš projekt, predpätý stropný systém z dutinových panelov je vaša najlepšia voľba. A ako bonus, ušetríte čas a aj nejakú tú korunku. Budeme radi, ak nám pošlete Váš projekt. Cenovú ponuku aj vizualizáciu Vám vystavíme bezplatne už do 24 hodín. Náš tím je tu pre Vás !

Back To Top