Loading....

Výhody predpätých dutinových panelov typu FF/EHC

Už viackrát sme sa v našich predošlých článkoch okrajovo rozpísali o téme výhod predpätých stropných systémov. Dnes si povieme všetky výhody a porovnáme si ich prednosti voči iným vodorovným konštrukciám.

Stropné dutinové panely FF/EHC sú moderné prefabrikované predpäté stropné prvky. Sú vhodné k bytovej i priemyselnej výstavbe, pre obchodné, polyfunkčné, administratívne priestory a iné stavby. Sú vhodné na preklenutie priestorov s veľkými svetlými rozponmi až do 22m.

Čítajte viac

Predpätý betón a jeho využitie

S pojmom predpätý betón či prefabrikát sa v našom obore stretávame často. Náš stropný systém pozostávajúci zo stropných panelov typu FF, je tiež predpätý. To, akým spôsobom je predpätý, z našich stropných panelov robí unikátny produkt. Klienti však nie vždy úplne presne chápu, čo to vlastne znamená. Preto si dnes povieme o tom čo to vlastne predpätý betón je.

Čítajte viac

Personál na stavbe

Personál na každej stavbe je neodmysliteľná súčasť. Mnoho krát od Vás dostáváme otázky či je pokládka stropu náročná a zaujímate sa o to, ako to vlastne zvládnete. Hlavne teda pre nováčikov je tento ľahký stres pochopiteľný. No každý, kto s týmto systémom už má nejaké skúsenosti vie, že sa naozaj jedná o najjednoduchší systém na uloženie, aký ste si len mohli vybrať.

Čítajte viac

Zapožičanie klieštin a vahadla na stavbu

Predpätý stropný systém z dutinových panelov je možné uložiť na stavbe rôznymi spôsobmi. Použitím klieštin a vahadla je to však najbezpečnejšie  a najrýchlejšie.

Stropné panely celkovej dĺžky do 6 metrov ukladáme za pomoci dvoch klieštin, kde reťaz na ktorú klieštiny upíname musí mať dĺžku minimálne 6 metrov. Stropné panely dlhšie ako 6 metrov už ukladáme za pomoci vahadla. Keby sme panely ukladali napríklad za pomoci reťazí či gurtní, medzi panelmi by po ich uložení zostala medzera, po odopnutí reťaze či gurtne. Pracne by sme museli panely prisúvať k sebe pákou použitím náradia. Vahadlo a kliešte nám preto výrazne urýchlia a zjednodušia prácu.

Čítajte viac

Výhody predpätého stropného systému

Dnes si povieme o tom aké výhody Vám ponúka predpätý stropný systém pozostávajúci zo stropných dutinových panelov. Čo všetko týmto systémom získate, koľko a akých materiálov ušetríte a ako veľmi Vám budú susedia závidieť.

Stavebný trh Vám v súčasnosti ponúka mnoho zaujímavých riešení ako stavbu zastrešiť. Ľudia si vyberajú rôzne riešenia podľa toho, čo im konkrétne z nejakého dôvodu vyhovuje. Veď, nie nadarmo sa hovorí „sto ľudí, sto chutí“. Ak patríte k skupine moderných ľudí, ktorí si radi vychutnajú výhody vyspelej techniky a ešte k tomu za prijateľnú cenu, tak ste na tom správnom mieste.

Čítajte viac

Výroba stropných panelov

Výroba – Stropný systém FF

Výroba stropného systému FF je u nás vykonávaná na jednej z najmodernejších výrobných liniek na stavebnom trhu. Kedysi sa panely vyrábali vo formách. Táto technológia však limitovala možnosti predpínania betonárskej ocele, keďže pri moc veľkej sile predpínania lán by formu skrútilo a zničilo. Okrem toho boli prefabrikáty vyrábané vo formách nerovné a hlavne boli panely prehnuté do tvaru písmena „U“. Tieto panely z minulosti minimálne z počutia poznáte pod pojmom Spiroll.

Čítajte viac

Pokládka stropných panelov FF

Dnes si poviem o tom, ako prebieha pokládka stropných panelov priamo na stavbe. Možno by ste to na začiatku, kedy ste začali plánovať výstavbu nepovedali, ale toto bude zrejme jedna z najpríjemnejších a asi aj najjednoduchších etáp, ktoré ste počas výstavby svojho rodinného domu absolvovali. Vybrali ste si totiž najlepšie, najrýchlejšie a cenovo najefektívnejšie riešenie pre Vašu stavbu, teda náš predpätý stropný systém z dutinových panelov FF.

Čítajte viac

Správny čas na objednávku

Stropný systém z predpätých dutinových panelov typu FF navrhujeme a vyrábame pre každú stavbu zákazkovo, individuálne. Pred výrobou hneď ako dostaneme od zákazníka dopyt na cenovú ponuku, na základe projektovej dokumentácie navrhneme vizualizáciu uloženia stropného systému. Ideálne, aby sme ušetrili čas je, keď nám posielate projektovú dokumentáciu vo formáte PDF, najlepšie to vieme konvertovať do našich programov.

Čítajte viac

Označenie stropných panelov

V odpovedi na Váš dopyt k naceneniu stropného systému okrem cenovej ponuky a ostatných príslušných dokumentov ktoré tvoria prílohu v e-mailovej správe, nájdete aj Vizualizáciu uloženia stropných panelov.

Vizualizácia má predovšetkým informačný charakter. Je vytvorená za účelom zostavenia cenovej ponuky, nieje to plán kladenia stropného systému. V tejto vizualizácii nájdete svoj pôdorys na ktorý sme Vám zakreslili polohu a smer uloženia prvkov stropnej konštrukcie. Jednotlivé polia sú označené číslami a v týchto poliach nájdete zakreslené stropné panely, kde každý jeden panel kolegovia na našom oddelení projekcie označili unikátnym číslom. Označenie panelov na výkrese je totožné s označením panelov na nákladných vozidlách, ktoré Vám objednávku priviezli na miesto stavby. Zorientovať sa je prreto veľmi jednoduché po odplachtovaní aj amatér veľmi rýchlo pochopí že uložiť stropné panely na svoje miesto, je ako poskladať jednoduchú hračku zo stavebnice LEGO. Okrem označenia je na paneloch nalepený aj čiarový kód a QR kód, ktorý po nasnímaní mobilným telefónom zobrazí všetky dáta. Či už o mieste vyhotovenia, konkrétnom značením polohy kde má byť umiestnený zobrazí aj elektronicky.

Čítajte viac

Doprava stropných panelov na stavbu

Súčasťou každej cenovej ponuky ktorú od nás klient obdrží, je okrem kalkulácie stropného systému aj položka Doprava. Sme predovšetkým dodávateľom predpätých vodorovných konštrukcií a teda stropných systémov. Preto je u nás doprava voliteľná položka. Službu dopravy panelov na miesto stavby ponúkame klientom ako doplnkovú službu a vôbec sa nebránime možnosti, ak si klient objednáva dopravu vo vlastnej réžii. Nedisponujeme vlastnými vozidlami preto nám dopravu riešia špedičné spoločnosti s ktorými máme už dlhé roky zabehnutú úspešnú spoluprácu a preto aj veľmi dobré cenové podmienky. No ak sa klient rozhodne pre vlastnú dopravu je portebné aby dbal na niektoré veľmi dôležité fakty.

Čítajte viac

Back To Top