Loading....

Výhody predpätého stropného systému

Dnes si povieme o tom aké výhody Vám ponúka predpätý stropný systém pozostávajúci zo stropných dutinových panelov. Čo všetko týmto systémom získate, koľko a akých materiálov ušetríte a ako veľmi Vám budú susedia závidieť.

Stavebný trh Vám v súčasnosti ponúka mnoho zaujímavých riešení ako stavbu zastrešiť. Ľudia si vyberajú rôzne riešenia podľa toho, čo im konkrétne z nejakého dôvodu vyhovuje. Veď, nie nadarmo sa hovorí „sto ľudí, sto chutí“. Ak patríte k skupine moderných ľudí, ktorí si radi vychutnajú výhody vyspelej techniky a ešte k tomu za prijateľnú cenu, tak ste na tom správnom mieste.

Výhody modernej technológie

Aj vďaka modernej technológii, ktorou panely vyrábame sú panely tvarovo presné, ich únosnosť je vyššia a preto nie je potrebná nadbetonávka na ich zabudovanie. Zalievame len škáry medzi panelmi, ktoré vznikli na styku panelov po ich uložení. Tu je spotreba betónu na bežný meter len 4 Litre. Takže prvá veľká úspora materiálu je práve betón potrebný na zabudovanie panelov. Okrem toho šetríte čas, ktorý by ste stratili pri čakaní kým betón zreje a vy môžete pokračovať vo výstavbe. Vieme predsa, že dnes je čas tá najcennejšia komodita. Práve časová úspora je ďalšia veličina, ktorá bude hrať vo Váš prospech, ak sa rozhodnete použiť stropné panely.
V porovnaní s inými vodorovnými konštrukciami bude tento systém ako malý kus neba na zemi. Monolitické stropné konštrukcie sú obtiažne na montáž a stavbu zabrzdíte takmer na 5 týždňov. Nehovoriac o možnosti chyby ľudského faktora pri montáži. Keramické a iné rôzne montované systémy pôsobia v podstate iba ako skryté debnenie. Musíte ich poväčšine podstojkovať a taktiež na ich zabudovanie miniete ohromné množstvo betónu a železa. Preto stavba zase stojí, keďže vnútri máte postavené stojky a strop zreje po zaliati cca 4 týždne. Nároky na statiku objektu sú podstatne vyššie, ako pri dutinových paneloch práve kvôli nadbetonávke, ktorá je pri iných systémoch nevyhnutná.

Expedícia na stavbu

Naše stropné panely prídu na stavbu takmer na minútu presne, ako sme sa dohodli pri ich expedícii. V deň pokládky zhruba za 2 hodiny uložíme celý strop a ihneď máte k dispozícii celú plochu objektu vnútri, ale aj na vrchu. Takže ušetríte veľa čsau. V porovnaní so susedmi ktorí svojpomocne experimentujú rôznymi spôsobmi ušetríte minimálne mesiac. Na stropné panely si môžete uložiť rôzny stavebný materiál, lebo už po položení a ešte pred zabetónovaním špár máte k dispozícii 95% únosnosti stropného systému.
Takže si môžete na panely položiť murovací materiál, strop je pochôdzny a úplne v pohode plnohodnotne staviate ďalej. Túto možnosť máte aj vďaka nízkych nárokov na statiku, keďže nám pri montáži odpadáva nadbetonávka no a vďačíme za to aj dutinám v paneloch. Vlastná váha panelov hrúbky 200 mm je len 241 kg/m2. Požiarna odolnosť panelov vyhráva aj v porovnaní s drevenými konštrukciami. Nie raz sme počuli o prípadoch kedy do nedokončenej stavby udrel blesk a celá stavba zhorela do tla. Ja viem, na toto musíte mať fakt smolu, no ak staviate s nimu takýto scenár Vám nehrozí. Takže ušetrili sme čas, kopu zbytočných stresov, betón a železo ktoré by sme za iných okolností použili v prípade keramických a monolityckých stropov. Máme vyššiu požiarnu odolnosť a podstatne nižšiu pracnosť ako aký koľvek iný systém na trhu.
Preto Vám náš stropný systém prináša výrazné urýchlenie stavby, a značnú úsporu finančných prostriedkov pri zabudovaní vodorovných konštrukcií práve vďaka úspore betonárskej ocele a nie malého množstva betónu.
Back To Top