Loading....

Pokládka stropných panelov FF

Dnes si poviem o tom, ako prebieha pokládka stropných panelov priamo na stavbe. Možno by ste to na začiatku, kedy ste začali plánovať výstavbu nepovedali, ale toto bude zrejme jedna z najpríjemnejších a asi aj najjednoduchších etáp, ktoré ste počas výstavby svojho rodinného domu absolvovali. Vybrali ste si totiž najlepšie, najrýchlejšie a cenovo najefektívnejšie riešenie pre Vašu stavbu, teda náš predpätý stropný systém z dutinových panelov FF.

Na stavbu si objednáva žeriav zákazník. My stropné panely len vyrábame a nerealizujeme priamo pokládky. To je úloha zhotoviteľa stavby, ktorému sme v plnej miere nápomocný. Ak buďte mať záujem vieme Vám zabezpečiť dopravu prostredníctvom našich dlhoročných partnerov pôsobiacich v nákladnej doprave a logistike. Vlastnou dopravou nedisponujeme. Dopravu Vám vieme nadimenzovať presne podľa Vašej predstavy. Autá nikdy nezdržujú žeriav z dôvodu meškania príchodu na miesto stavby. Od momentu nakládky je vodič v kontakte so stavbou a presne si načasujú príchod vozidla na stavbu tak, aby pokládka mohla plynule postupovať. Nebránime sa ani možnosti využiť vlastnú dopravu zákazníkov.

Bezplatne pre klientov poskytujeme poradenstvo ale aj dozor našimi kolegami pri pokládke. Je to fajn pomoc keďže poznáme rokmi overené finty, ktoré Vám pokládku ešte o čosi zjednodušia. Veľa nápomocných materiálov nájdete aj na našej stránka www.strop.sk kde v galérii či v tomto blogu nájdete mnoho fotiek a videí ktoré Vám môžu byť nápomocné pri pokládke stropných panelov. Predsalen je niekedy lepšie raz vidieť ako sto krát počuť.

Pokládka prebieha plynulo

Pokládka prebieha plynulo aj vďaka našej vizualizácii uloženia stropných panelov, ktorú obdržíte spolu s cenovou ponukou. Panely na nákladných autách sú naložené presne v taktom poradí ako si to zákazník praje v závislosti od toho, z ktorej strany začíname pokládku. Prefabrikáty sú označené QR kódmi ale aj označené ako “ S1, S2, S3 “ teda presne viete ktorý panel kam položiť podľa vizualizácie sklady stropného systému. Panely ukladáme vedľa seba a sledujeme si ich presah na murive minimálne 10 centimetrov z každej strany. Pod každý spiroll uložíme dilatačnú gumu, ktorá je súčasťou dodávky. Je vhodné do panelov zasunúť zátky do dutín ešte kým ich máme na aute alebo na zemi.

Ako ďalej?

Na už osadené prefabrikáty sa v niektorých miestach aplikujú zátky menej prakticky. Na užších miestach máme medzi panelmi menej priestoru na zasunutie a keď si predstavíte, že pracujete vo výške v kombinácii s vetrom či dažďom nemusí byť práca úplne príjemná. Zátky preto do panelov zasúvame hneď po odplachtovaní nákladných áut. Sú tiež súčasťou dodávky ako aj dilatačná guma a na aute je vždy potrebné množstvo na panely ktoré vykladáte. Panely ukladáme pomocou klieštin a váhadla. Manipulácia je vďaka klieštinám jednoduchá. Podľa vizualizácie a označenia na paneloch žeriavníkovi ukazujeme kam ktorý panely patrí a pokládka postupuje až do momentu kým uložíme posledný panel.

Pokládka bežne veľkých stropných systémov trvá v priemere 2 až 3 hodiny. Stropný systém je pochôdzny, má 90% svojej pevnosti už pred zaliatim špár medzi panelmi a zaliatim venca do úrovne stropu. Vo vnútri Vám nezavadzajú stojky, preto ihneď môžete začať na vnútorných prácach a zároveň aj na výstavbe ďalšieho nadzemného podlažia či krovu.

Náš stropný systém Vám prinesie na Vašu stavbu:

  • významnú úsporu nákladov spojených so zabudovaním
  • extrémne urýchli samotnú výstavbu
  • má vysokú požiarnu odolnosť vďaka  modernej technológii výroby
  • vďaka dutinám má nízku váhu na m2
  • nízke nároky na statiku objektu
  • vysokú pevnosť a únosnosť

Sme radi, že ste sa rozhodli stavať s nami 🙂

Back To Top